Wydawca treści
Położenie
Zasięg terytorialny Nadleśnictwa Kliniska wynosi 714,12 km² w granicach województwa zachodniopomorskiego i obejmuje teren powiatów i gmin:
Powiat stargardzki:
Gminy: Stargard , Kobylanka, Stara Dąbrowa, Miast Stargard;
Powiat goleniowski:
Gminy: Goleniów, Maszewo, Miasto Goleniów;
Powiat pyrzycki:
Gminy: Pyrzyce, Warnice.
Powiat gryfiński:
Gminy Stare Czarnowo,
Powiat szczeciński:
Gmina Miasto Szczecin.
Nadleśnictwo gospodaruje na należących do Skarbu Państwa gruntach o powierzchni 23 841,68 ha, z których 23 056,46 ha jest gruntami leśnymi (wg stanu na dzień 01.01.2021r.). Tereny te położone są na obszarze stanowiącym trójkąt pomiędzy miastami Szczecin, Goleniów, Stargard. Do głównych szlaków komunikacyjnych przecinających grunty leśne zarządzane przez Nadleśnictwo Kliniska należą drogi: S3/A6, S10, droga wojewódzka 142 „Chociwelka” oraz linie kolejowe relacji Szczecin-Poznań i Szczecin-Świnoujście.
Głównymi ciekami wodnymi na terenie Nadleśnictwa są rzeki Ina i Płonia oraz potok Chełszcząca.
Tereny administrowane przez Nadleśnictwo Kliniska podzielone są na 13 leśnictw. Nadleśnictwo posiada również własną szkółkę leśną oraz Ośrodek Hodowli Zwierzyny.
Zgodnie z regionalizacją przyrodniczo – leśną tereny administrowane przez Nadleśnictwo położone są w:
Krainie I – Bałtyckiej
Mezoregionie – Równiny Wkrzańskiej i Goleniowskiej
Mezoregionie – Puszczy Bukowej i Równiny Wełtyńskiej
Mezoregionie - Równiny Nowogardzkiej Mezoregionie - Puszczy Pyrzyckiej
Najnowsze aktualności
Wielkie Grzybobranie w Puszczy Goleniowskiej już za nami
Wielkie Grzybobranie w Puszczy Goleniowskiej już za nami
W słoneczną, ostatnią sobotę września po raz XXIII odbyła się edukacyjna impreza plenerowa pt. "Wielkie Grzybobranie w Puszczy Goleniowskiej". W konkursie zbierania grzybów udział wzięło 25 zespołów rodzinnych. Łącznie wszyscy uczestnicy Wielkiego Grzybobrania zebrali 14,54 kg grzybów.
I miejsce z ilością 2,140kg grzybów zajął zespół Pani Agnieszki
II miejsce z ilością 1,665 kg grzybów zajął zespół Pani Magdaleny
III miejsce z ilością 1,570 kg zajął zespół Pana Mariusza
Podczas wydarzenia nie zabrało stoiska promocyjno-edukacyjnego, gier, zabaw, warsztatów plastycznych, rękodzieła i konkursów wiedzy o lesie. Dla uczestników spotkania przygotowano pyszną zupę grzybową oraz gofry z borówkową konfiturą. Sobotnie spotkanie w jesiennej scenerii Puszczy Goleniowskiej było doskonałą okazją do odpoczynku i nabrania sił na kolejny tydzień pracy.
Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.