Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zanocuj w Lesie

Program „Zanocuj w lesie”

Nadleśnictwo Kliniska Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcze Szczecińskie”

Wszystkich miłośników bushcraftu i surwiwalu serdecznie zapraszamy na obszary leśne objęte programem „Zanocuj w lesie”

 

Więcej o pilotażu w Lasach Państwowych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o leśnym surwiwalu przeczytaj…LEŚNY SURVIVAL :-)

 

Mapa obszarów pilotażowych (dostępna również: www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy)
Zapraszamy do korzystania z aplikacji mobilnej Banku Danych o Lasach

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru (REGULAMIN)
  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  3. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres edukacja@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Małgorzata Rył, Kierownik Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska – kontakt tel. 91-431-21-30, tel. kom. 604-57-43-55, e-mail: edukacja@szczecin.lasy.gov.pl; oraz Mateusz Bzdęga, Komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kliniska – kontakt tel. 91-431-21-42; tel. kom.604-073-033, e-mail: mateusz.bzdega@szczecin.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Kliniska przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Nadleśnictwo Kliniska należy do jednego z 46, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu. W 2021 r. stajemy się miejscem kolejnego badania pilotażowego jakim jest dopuszczenie gotowania na kuchenkach gazowych (szczegóły w regulaminie).

 

Jednocześnie zapraszamy osoby - które już "Zanocowały w Lesie" o wypełnienie anonimowej ankiety.