Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy 604073033 (w okresie od 01.03. do 31.08. w godz. 7:00-20:00), poza okresem lęgowym pod nr tel. 91 4312124 w godz. 7:00-15:00.

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jesienne sadzenie lasu!

Jesienne sadzenie lasu!

Jesienne sadzenie lasu!

Również jesienią leśnicy odnawiają las. Każda wycięta powierzchnia zostaje ponownie obsadzona sadzonkami drzew leśnych wyhodowanymi na szkółce leśnej. Co roku Nadleśnictwo Kliniska wprowadza do środowiska leśnego ok. 1 miliona sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów leśnych.

Znaczna część powierzchni odnawiana jest w wyniku inicjowanego przez nas leśników odnowienia naturalnego.

W dniach 3 i 4 października 2024 , Nadleśnictwo Kliniska wraz ze szkołami, organizacjami zewnętrznymi oraz pracownikami nadleśnictwa posadziło ponad 1 700 sztuk sadzonek drzew leśnych.

W leśnictwie Załom Liceum Katolickie ze Szczecina oraz UKS „Leśnik” Kliniska Wielkie wysadziło 1700 sztuk trzyletniego dęba bezszypułkowego.

Cieszymy się, że możemy podzielić się naszą wiedzą, wspólnie chronić środowisko i przywracać naturalną równowagę w ekosystemach leśnych działając na rzecz zachowania trwałości i ciągłości lasów!

Zachwyca także fakt, że w polskim społeczeństwie ważne wydarzenia upamiętniane są ideą posadzenia drzewka leśnego.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Tekst i zdjęcia: Adriana Jakubowska