Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ćwiczenia przeciwpożarowe pk. „WRZOS 2023”

Ćwiczenia przeciwpożarowe pk. „WRZOS 2023”

Ćwiczenia przeciwpożarowe pk. „WRZOS 2023”

          W dniu 15 września br. na terenie leśnictwa Pucko miały miejsce ćwiczenia taktyczno-bojowe pk. „WRZOS 2023”, zorganizowane wspólnie z jednostkami
z KP PSP w Goleniowie oraz KM PSP w Szczecinie, przy udziale samolotu gaśniczego typu Dromader. Zainicjowano kilka tzw. „kontrolowanych” pożarów, które miały zostać ugaszone za pomocą kolejno dysponowanych sił i środków,
w postaci jednostek OSP i PSP z powiatu goleniowskiego i szczecińskiego. Działania oparte były o scenariusz pożarowy, który zakładał pożar lasu powstały od zapalenia się maszyny leśnej.

          Celem prowadzonych ćwiczeń jest doskonalenie procedur alarmowania
i wykrywania pożarów na terenach leśnych z wykorzystaniem łączności radiowej, ale przede wszystkim doskonalenie współpracy pomiędzy Nadleśnictwem, a jednostkami ochrony przeciwpożarowej, aby w przypadku prawdziwego zagrożenia, powierzchnia pożaru była jak najmniejsza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział
w ćwiczeniach i wierzymy, że nasza współpraca przyniesie pozytywne efekty
w realnych działaniach gaśniczych.

Tekst i foto: M.Hapnik-Ciechalska