Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

WARSZTATY DLA RODZIN

WARSZTATY DLA RODZIN

Kolejna, kultowa edycja warsztatów dla rodzin: Drewno Surowiec doskonały!

 

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo Leśnej (OEPL) przy Nadleśnictwie Kliniska zaprasza serdecznie, 10.10.2020 roku, na godzinę 9:00 do około 13:00, na warsztaty: rodziców i opiekunów wraz z dziećmi od I klasy SP.

 

W programie:

Jakie przedmioty możemy stworzyć z drewna?

Stolarka dla Dzikich Dzieci

Budka i ptasia stołówka

Gry i zabawy ruchowe

Tajniki pracy leśnika

 

 

Zapraszamy serdecznie do zgłaszania udziału za pomocą maila

wypełniając Kartę Zgłoszeniową i wysyłając na adres

 

edukacja@szczecin.lasy.gov.pl

 

Zgłoszenia do 25.09.2020

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Liczba miejsc ograniczona.

Wraszaty prowadzone będą na zewnątrz. Prosimy przygotować ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych.

 

Regulamin