Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ćwiczenia przeciwpożarowe pk. „WRZOS 2023”

Ćwiczenia przeciwpożarowe pk. „WRZOS 2023”

Ćwiczenia przeciwpożarowe pk. „WRZOS 2023”

          W dniu 15 września br. na terenie leśnictwa Pucko miały miejsce ćwiczenia taktyczno-bojowe pk. „WRZOS 2023”, zorganizowane wspólnie z jednostkami
z KP PSP w Goleniowie oraz KM PSP w Szczecinie, przy udziale samolotu gaśniczego typu Dromader. Zainicjowano kilka tzw. „kontrolowanych” pożarów, które miały zostać ugaszone za pomocą kolejno dysponowanych sił i środków,
w postaci jednostek OSP i PSP z powiatu goleniowskiego i szczecińskiego. Działania oparte były o scenariusz pożarowy, który zakładał pożar lasu powstały od zapalenia się maszyny leśnej.

          Celem prowadzonych ćwiczeń jest doskonalenie procedur alarmowania
i wykrywania pożarów na terenach leśnych z wykorzystaniem łączności radiowej, ale przede wszystkim doskonalenie współpracy pomiędzy Nadleśnictwem, a jednostkami ochrony przeciwpożarowej, aby w przypadku prawdziwego zagrożenia, powierzchnia pożaru była jak najmniejsza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział
w ćwiczeniach i wierzymy, że nasza współpraca przyniesie pozytywne efekty
w realnych działaniach gaśniczych.

Tekst i foto: M.Hapnik-Ciechalska