Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

„Szkolenie z ochrony przeciwpożarowej”

„Szkolenie z ochrony przeciwpożarowej”

W dniu 19 kwietnia w Nadleśnictwie Kliniska zostało zorganizowane szkolenie
z zakresu ochrony przeciwpożarowej, skierowane do wszystkich pracowników jednostki. Część teoretyczna obejmowała najważniejsze informacje nt. funkcjonowania systemu ochrony ppoż. zarówno na terenach leśnych, jak i w budynku administracyjno-biurowym. Zostały poruszone kwestie alarmowania, postępowania w przypadku pożaru, a także praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji. W części praktycznej natomiast wszyscy pracownicy mieli okazję ugasić ogień za pomocą wodnych gaśnic szkoleniowych, które działają analogicznie jak gaśnice proszkowe przeznaczone do gaszenia pożarów typu A, B, C.

Dziękujemy za wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubczynie, a także wszystkim pracownikom za obecność i chęć zgłębiania tajników wiedzy z zakresy ochrony przeciwpożarowej, w teorii i w praktyce.

Tekst i foto: M. Hapnik-Ciechalska