Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy 604073033 (w okresie od 01.03. do 31.08. w godz. 7:00-20:00), poza okresem lęgowym pod nr tel. 91 4312124 w godz. 7:00-15:00.

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wspólnie posprzątaliśmy las

Wspólnie posprzątaliśmy las

11 października br. w ramach akcji „Sprzątanie świata” odbyło się wydarzenie promocyjno-edukacyjne pn. „Posprzątajmy las” organizowane przez Nadleśnictwo Goleniów przy współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Kliniska. Impreza ta miała na celu promowanie proekologicznych zachowań, dbania o czystość lasów oraz poszanowania środowiska, jak również zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Frekwencja nie zawiodła. Wszystkich uczestników było ok. 200, z których większość stanowili uczniowie szkół podstawowych w Goleniowie, oraz przedszkolaki ze szkoły nr3 w Helenowie. Wszystkie dzieci dzielnie sprzątały okoliczne lasy.

Po wykonaniu zadania i zebraniu naprawdę „góry śmieci” przyszedł czas na zasłużony posiłek. Zupa grochowa i pieczone na ognisku kiełbaski szybko regenerowały siły.