Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna Nowy Cennik 2024

Sprzedaż drewna

 

Nadleśnictwo Kliniska prowadzi sprzedaż detaliczną drewna wielkowymiarowego, średniowymiarowego i małowymiarowego gatunków iglastych i liściastych.

 

Cennik detaliczny sprzedaży drewna obowiązujący od Lipca 2024 r. znajdą Państwo poniżej.     

    

W celu dalszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod następującymi nr telefonów:    

     

91 4312140 lub 91 4312141.

 

 

 

Materiały do pobrania


Sprzedaż sadzonek 2023 Nowy Cennik - ZAPRASZAMY

Sprzedaż sadzonek

W ofercie produkcyjnej szkółki leśnej w Sownie znajdują się głównie gatunki lasotwórcze takie jak : So, Sw, DB.B, DB.S, BK, BRZ, OL, oraz gatunki domieszkowe : LP, KL, JW, JRZ, a także gatunki krzewów biocenotycznych : ARO.C, GŁG, JB, RÓŻ.D, SL.W.

Oprócz wymienionych wyżej gatunków Szkółka Gospodarcza w Sownie prowadzi również sprzedaż kilku gatunków krzewów ozdobnych. Szczegółowe informacje dotyczące cen i ilości gatunków przeznaczonych do sprzedaży znajdują się  w aktualnym cenniku poniżej w załączeniu.

 

Sprzedaż prowadzi Leśniczy Szkółkarz 606802819

Materiały do pobrania


Sprzedaż dziczyzny

Nadleśnictwo Kliniska informuje,  że prowadzi sprzedaż  bezpośrednią tusz zwierzyny (całych - nieskórowanych) po wcześniejszym zamówieniu.

Z racji obostrzeń oraz wytycznych powołując się na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 1 marca 2023 r. a także wytycznych Wojewody Zachodniopomorskiego. Nadleśnictwo Kliniska wstrzymuje sprzedaż bezpośrednią z racji obostrzeń związanych z zakazem wprowadzania do obiegu tusz dzików pozyskanych na tym terenie, zw. na występowanie w kategorii stref ASF II,III.

 

Ceny w sprzedaży bezpośredniej dla klienta indywidualnego wynoszą:

Ceny tusz zł/kg:

Klasa Jakości

Gatunek

Jeleń

Sarna

cena netto

cena brutto

cena netto

cena brutto

1

7,00

 

18,00

 

 

  

Sprzedaż prowadzona jest na terenie Kwatery Myśliwskiej w Łęsku, wyłącznie po uprzednim - bezpośrednim - zamówieniu i uzgodnieniu z:

-  leśniczym ds. gospodarki łowieckiej Patrykiem Rogowskim telefonicznie: 606 802 817 lub mailem: patryk.rogowski@szczecin.lasy.gov.pl

-  podleśniczym ds. gospodarki łowieckiej Jan Kurek nr telefoniczny 606 802 818 lub e – mailem: jan.kurek@szczecin.lasy.gov.pl

 

Zapraszamy


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Światowy Dzień Mokradeł

Światowy Dzień Mokradeł

Światowy Dzień Mokradeł to ogólnoświatowa kampania, której celem jest zwiększanie świadomości w zakresie terenów podmokłych.

Światowy Dzień Mokradeł obchodzony jest co roku 2 lutego. Tego dnia przypada również rocznica podpisania Konwencji o obszarach wodno-błotnych-traktatu międzynarodowego przyjętego w 1971 r., którego sygnatariuszami są 172 państwa, nazywane Państwami-Stronami.

 

Czym są mokradła?

  • Mokradła, czyli tereny podmokłe, to obszary lądowe stale badź okresowo nasycone lub zalane wodą. Do śródlądowych terenów podmokłych zalicza się bagna, torfowiska, jeziora, rzeki i tereny zalewowe. Do mokradeł nadbrzeznych należą solniska, estuaria, lasy namorzynowe, laguny, a nawet rafy koralowe. Stawy rybne, pola ryżowe i saliny to tereny podmokłe utworzone przez człowieka.

 

Dlaczego mokradła potrzebują naszej uwagi?

  • Tereny podmokłe pełnią istotne dla społeczeństwa funkcje, zaczynając od filtrowania i zaopatrywania w wodę, poprzez ochronę przed sztormami i powodziami, kończąc na podtrzymywaniu bioróżnorodności i magazynowaniu węgla. Od 1970 roku ponad 35% mokradeł uległo degradacji, a proces ten postępuje coraz szybciej.

 

 

Celem Światowego Dnia Mokradeł jest zwiększenie świadomości publicznej na temat znaczenia mokradeł oraz promocja działań, które doprowadzą do ich ochrony, odpowiedzialnego użytkowania i odtwarzania.

W Polsce ten dzień jest obchodzony od 2002 roku.