Wydawca treści
Sprzedaż sadzonek
Sprzedaż sadzonek
W ofercie produkcyjnej szkółki leśnej w Sownie znajdują się głównie gatunki lasotwórcze takie jak: So, Sw, DB.B, DB.S, BK, BRZ, OL, oraz gatunki domieszkowe : LP, KL, JW, JRZ, a także gatunki krzewów biocenotycznych: ARO.C, GŁG, JB, RÓŻ.D, SL.W.
Sprzedaż prowadzi Leśniczy Szkółkarz 606802819
Sprzedaż drewna Nowy Cennik 2025
Sprzedaż drewna
Nadleśnictwo Kliniska prowadzi sprzedaż detaliczną drewna wielkowymiarowego, średniowymiarowego i małowymiarowego gatunków iglastych i liściastych.
Cennik detaliczny sprzedaży drewna obowiązujący od 01 lutego 2025 r. znajdą Państwo poniżej.
W celu dalszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod następującymi nr telefonów:
91 4312140 lub 91 4312141.
sprzedaż choinek
Nadleśnictwo Kliniska
z dniem 13 grudnia 2024 roku uruchamia sprzedaż detaliczną drzewek choinkowych:
- Jodła kaukaska od 1,0m do 1,5m - 100,00 zł/szt.
- Jodła kaukaska powyżej 1,6m - 120,00 zł/szt.
- Świerk pospolity od 1,0m do 1,5m - 40,00 zł/szt.
- Świerk pospolity od 1,6m do 2,5m - 60,00 zł/szt.
- Świerk pospolity powyżej 2,6m - 80,00 zł/szt.
Sprzedaż trwa do wyczerpania zapasów !!!
Uwaga - możliwość płatności kartą !!!
Sprzedaż prowadzona będzie :
13 grudnia w godzinach 900 - 1600
14 grudnia w godzinach 900 - 1400
16 grudnia w godzinach 900 - 1600
17 grudnia w godzinach 900 - 1600
przy siedzibie Nadleśnictwa Kliniska,
Pucko 1
72 – 123 Kliniska Wielkie,
Kancelaria Leśnictwa Pucko
tel. kontaktowy: (91) 431-21-24, 606 435 348
Serdecznie Zapraszamy!
Sprzedaż dziczyzny
Nadleśnictwo Kliniska informuje, że prowadzi sprzedaż bezpośrednią tusz zwierzyny (całych - nieskórowanych) po wcześniejszym zamówieniu.
Z racji obostrzeń oraz wytycznych powołując się na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 1 marca 2023 r. a także wytycznych Wojewody Zachodniopomorskiego. Nadleśnictwo Kliniska wstrzymuje sprzedaż bezpośrednią z racji obostrzeń związanych z zakazem wprowadzania do obiegu tusz dzików pozyskanych na tym terenie, zw. na występowanie w kategorii stref ASF II,III.
Ceny w sprzedaży bezpośredniej dla klienta indywidualnego wynoszą:
Ceny tusz zł/kg:
Klasa Jakości |
Gatunek |
|||
Jeleń |
Sarna |
|||
cena netto |
cena brutto |
cena netto |
cena brutto |
|
1 |
12,00 |
12,60 |
21,00 |
22,05 |
Sprzedaż prowadzona jest na terenie Kwatery Myśliwskiej w Łęsku, wyłącznie po uprzednim - bezpośrednim - zamówieniu i uzgodnieniu z:
- leśniczym ds. gospodarki łowieckiej Jan Kurek nr telefoniczny 606 802 818 lub e – mailem: jan.kurek@szczecin.lasy.gov.pl
Zapraszamy
Najnowsze aktualności
Idziemy na jagody, na jagody….
Idziemy na jagody, na jagody….
A kiedy dzień nadchodzi, dzień nadchodzi,
Idziemy na jagody, na jagody,
A nasze czarne serca, czarne serca,
Biją nam radośnie bum tralala bum…
Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,fasolki,jagodki.html
Chyba nie ma osoby, która by nie znała słów piosenki o jagodach…? 😊
Przełom czerwca i lipca to idealny czas na zbiór jagód a dokładnie Borówki czernicy. W tym roku ze względu na chłodną wiosnę sezon nieco się opóźnił ale już można cieszyć ich smakiem.
Na zdjęciu widoczne są jagody/ fot. K.Jakubowska
Borówka czernica (Vaccinium myrtillus)
Potocznie nazywana jagodą lub czarną jagodą. Jest to krzewinka rosnąca nawet do wysokości 60 cm tworząc rozległy zielony kobierzec. Występuje pospolicie w lasach iglastych i mieszanych. To niepozorna roślina o drobnych liściach i kwiatach czerwono-zielonych lub zielono-białych oraz owocu w postaci wielonasiennej jagody.
Świeże owoce jagód poza walorami smakowymi mają wiele leczniczych właściwości. Zawierają selen, cynk, miedź i mangan, oraz witaminy C, A, B, PP. Borówka czarna pozytywnie wpływa na wzrok, przy okazji obniżają poziom złego cholesterolu oraz cukru we krwi. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwcukrzycowe, ściągające, antyseptyczne i moczopędne. Jagody poleca się szczególnie dla osób starszych i tym, którzy prowadzą siedzący tryb życia ponieważ doskonale regulują żołądek.
Uwielbiana przez dzieci i nie tylko, idealnie nadają się jako dodatek do ciast i deserów.
Podczas zbiorów tych wspaniałych owoców należy zrywać je w taki sposób, aby nie uszkodzić krzewinek!.
Należy pamiętać o przepisach prawnych (ustawa o lasach Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o lasach), które zabraniają używana przyrządów tzw. maszynek, zbieraczek czy grzebieni oraz niszczenia roślin. W przypadku łamania obowiązujących przepisów musimy liczyć się z otrzymaniem mandatu.
Na zdjęciu widoczne są jagodzianki/ fot. K.Jakubowska
JAGODZIANKI
Składniki:
- ½ kg jagód
- 10 dag drożdży
- 6 żółtek
- ½ l mleka
- 1 szklanka cukru
- 1 kg mąki
- 1 kostka masła lub margaryny
- 1 opakowanie cukru wanilinowego
W dużej misce rozkruszamy drożdże z łyżeczką cukru, wlewamy 2 szklanki ciepłego mleka i dodajemy połowę maki. Mieszamy i odstawiamy na parę minut do wyrośnięcia. Pozostały cukier, żółtka i cukier wanilinowy miksujemy. Dodajemy do wyrośniętego ciasta, dosypujemy mąkę i wyrabiamy przez 10 minut. Wlewamy rozpuszczone ale nie gorące masło lub margarynę i resztę mleka , wyrabiamy przez kolejne 10 minut. Ciasto jest gotowe, jeśli nie przykleja się do miski.
Na stolnicy rozwałkowujemy placek grubości 2-3 cm, wycinamy szklanką krążki, rozwałkowujemy je do podłużnego kształtu. Na każdą „łódeczkę” nakładamy po 1 łyżeczce jagód wymieszanych wcześniej z cukrem. Zlepiamy brzegi i odstawiamy do wyrośnięcia. Pieczemy w temperaturze 1500C na złoty kolor. Przed końcem pieczenia sprawdzamy czy bułeczki są upieczone w środku – szpikulec po wyciągnięciu powinien być suchy.
SMACZNEGO 😊
Ten oraz inne przepisy i informacje znajdziesz: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/publikacje/do-poczytania/dobre-z-lasu-czyli-natura-od-kuchni
Tekst: Kinga Jakubowska