Wydawca treści Wydawca treści

ścieżki edukacyjne

1. ŚCIEŻKA SPACEROWO-DYDAKTYCZNA

Tych, którzy chcą zapoznać się z funkcjonowaniem ekosystemu leśnego oraz działaniami leśników mającymi na celu ochronę, utrzymanie i racjonalne użytkowanie lasu zapraszamy na ścieżkę spacerowo-dydaktyczną z 11 przystankami edukacyjnymi. Trasa ścieżki spacerowo-dydaktycznej rozpoczyna się przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Trasa ścieżki spacerowo-dydaktycznej

 

2. ŚCIEŻKA EDUKACYJNA "UROKI DOLINY INY"

Ścieżka edukacyjna "Uroki doliny Iny" znajduje się na terenie Leśnictwa Zabrodzie. Początek i koniec trasy przy miejscowości Zabród koło Goleniowa. Trasa ma kształt pętli o długości 3,8 km. Trasa przebiega przez teren leśny, ukazuje nadrzeczne łąki oraz starorzecze rzeki Iny. Na trasie znajduje się 17 przystanków dydaktycznych oraz dwa miejsca odpoczynku.

Trasa ścieżki edukacyjnej

Dojazd do ścieżki edukacyjnej

 

  


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Warsztaty "Drewno-surowiec doskonały"

Warsztaty "Drewno-surowiec doskonały"

W ostatnią sobotę tj. 10 października w okolicach "Zielonej Sali" Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska odbyła się kolejna edycja warsztatów dla rodzin pod hasłem „Drewno – surowiec doskonały”.

Mali i duzi uczestnicy wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się jakie przedmioty można stworzyć
z drewna oraz nauczyć się obsługi podstawowych narzędzi stolarskich dzięki fachowym poradom
i wsparciu pani Ani Bera z pracowni stolarskiej „Dzikie Dzieci” z Warszawy. Następnie, ograniczeni jedynie własną fantazją i czasem trwania warsztatów, mogli stworzyć zabawki według własnych pomysłów. A te były naprawdę przeróżne, co można zauważyć na zdjęciach poniżej.

Po ciepłym posiłku, nastąpiła druga część warsztatów i każdy zespół miał okazję złożyć budkę oraz karmnik dla ptaków. Dzięki tym konstrukcjom, rodziny będą mogły prowadzić obserwację zachowań ptaków w swoich okolicach – w zimę dokarmiać, a wiosną obserwować jak zasiedlają budki.

Nie zabrakło również stoiska prezentującego codzienną pracę leśników, na którym można było poznać tajniki codziennych obowiązków leśniczych i podleśniczych, zapoznać się z leśnymi wydawnictwami oraz nabić pamiątkowy numerek na plaster drewna.

Po ognisku z pieczeniem kiełbasek, warsztaty zakończyły się. Młodsi uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu, a całe rodziny pamiątkowe pakiety z gadżetami od Nadleśnictwa Kliniska. Wszystkie zespoły opuszczały warsztaty z własnoręcznie stworzonymi zabawkami i uśmiechami na ustach.

 

Tekst i zdjęcia: K.Cackowska