Wydawca treści Wydawca treści

ścieżki edukacyjne

1. ŚCIEŻKA SPACEROWO-DYDAKTYCZNA

Tych, którzy chcą zapoznać się z funkcjonowaniem ekosystemu leśnego oraz działaniami leśników mającymi na celu ochronę, utrzymanie i racjonalne użytkowanie lasu zapraszamy na ścieżkę spacerowo-dydaktyczną z 11 przystankami edukacyjnymi. Trasa ścieżki spacerowo-dydaktycznej rozpoczyna się przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Trasa ścieżki spacerowo-dydaktycznej

 

2. ŚCIEŻKA EDUKACYJNA "UROKI DOLINY INY"

Ścieżka edukacyjna "Uroki doliny Iny" znajduje się na terenie Leśnictwa Zabrodzie. Początek i koniec trasy przy miejscowości Zabród koło Goleniowa. Trasa ma kształt pętli o długości 3,8 km. Trasa przebiega przez teren leśny, ukazuje nadrzeczne łąki oraz starorzecze rzeki Iny. Na trasie znajduje się 17 przystanków dydaktycznych oraz dwa miejsca odpoczynku.

Trasa ścieżki edukacyjnej

Dojazd do ścieżki edukacyjnej

 

  


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

SEMINARIUM ON-LINE

SEMINARIUM ON-LINE

Nadleśnictwo Kliniska, Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcze Szczecińskie” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminarium on-line pod tytułem „10-lecie Hodowli Rezerwatowej Konika Polskiego w Nadleśnictwie Kliniska”

 

Materiał zostanie wyemitowany 28.09.2020 o godzinie 13:45 pod linkiem:

https://youtu.be/oo017hYd5Cs

 

Zapraszamy do uczestnictwa oraz zapoznania się z broszurą na temat konika polskiego, w której znajduje się dokładny wykaz koni z hodowli rezerwatowej.

 

Patronem seminarium jest:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie https://www.wfos.szczecin.pl/