Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wielkie Grzybobranie w Puszczy Goleniowskiej

Wielkie Grzybobranie w Puszczy Goleniowskiej

 

NADLEŚNICTWO KLINISKA ZAPRASZA NA

WIELKIE, GRZYBOWE ZAWODY !!

 

            Przyłącz się do najbardziej kultowych, wczesno jesiennych zawodów! W tym roku Wielkie Grzybobranie w Puszczy Goleniowskiej odbędzie się w dniu 2 października

Do wygrania nagrody niespodzianki!

Jak wziąć udział?

Dobierz swój zespół od 2 do 5 osób, lub weź udział indywidulanie!

Przed wyjściem na grzyby, przyjdź przed Ośrodek Edukacji Przyrodniczo Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska (Pucko 1, 72-123 Kliniska Wielkie), aby się zarejestrować.

Drużyny rodzinne zobligowane są do uprzedniego zgłoszenia swojego uczestnictwa w zawodach w formie elektronicznej do dnia 30 września br. (kartę zgłoszeń – zał. nr 1 do regulaminu należy przesłać na adres kliniska@szczecin.lasy.gov.pl lub przekazać osobiście w dniu imprezy w godz. 9:30 – 10:00

Zapisane drużyny otrzymają numer startowy na swoje wiaderko lub koszyk

Z zebranymi grzybami wróć do godziny 13:00

My zważymy grzyby oraz zaklasyfikujemy Twój wynik.