Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ważna informacja dot. Programu Zanocuj w Lesie

Ważna informacja dot. Programu Zanocuj w Lesie

 

Nadleśnictwo Kliniska informuje, że od dnia dzisiejszego tj. 17 września br. w oddz. 872 -d872 -j oraz 874 -a na terenie leśnictwa Niedźwiedź rozpoczęły się prace w zakresie pozyskania i zrywki drewnaO zakończeniu prac poinformujemy na stronie internetowej nadleśnictwa.

 

Miłośników bushcraftu i survivalu prosimy o zachowanie ostrożności i ograniczenie przebywania w lesie na ww. obszarze.