Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Warsztaty edukacyjne pt. "Drewno - surowiec niezwykły"

Warsztaty edukacyjne pt. "Drewno - surowiec niezwykły"

 

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 6 lat wraz rodzicami na warsztaty edukacyjne pt. "Drewno - surowiec niezwykły".

Warsztaty odbędą się w dniu 18.09.2021 r. w godz. 10.45-14.00.

W programie m.in. prelekcja „Czy to z drewna? wraz z quizem, składanie drewnianej budki lub karmnika, warsztaty malowania na drewnie, gry i zabawy.

 

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń !

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 września br. do godziny 14.00

 

Wypełnione karty zgłoszeń należy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres : edukacja@szczecin.lasy.gov.pl

Materiały do pobrania