Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Konkurs fotograficzny "Leśne pejzaże" rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny "Leśne pejzaże" rozstrzygnięty

Organizatorem konkursu był Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska oraz Nadleśnictwo Gryfino. Konkurs odbył się przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Konkurs skierowany był mieszkańców z powiatów gryfińskiego, goleniowskiego, stargardzkiego, Miasta Szczecin.

Konkurs miał charakter amatorski. Każdy uczestnik mógł nadesłać 2 fotografie, wykonane jako czarno-białą lub kolorową odbitkę.

Przedmiotem konkursu były prace fotograficzne samodzielnie wykonane przez uczestników konkursu na terenach leśnych wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcze Szczecińskie” (Puszcza Bukowa-Nadleśnictwo Gryfino, Puszcza Goleniowska-Nadleśnictwo Kliniska, Puszcza Wkrzańska – Nadleśnictwo Trzebież). Tematem przewodnim tegorocznej edycji była turystyka i relaks w lesie. Prace ukazywać mogły sposoby spędzania wolnego czasu w leśnych zakątkach w trakcie rozmaitych, preferowanych przez autorów aktywności fizycznych (jazda na rowerze, biegi, spacery, nordic walking itp.). Prace mogły również ukazywać ciekawe, urokliwe miejsca, w których odnajdujemy spokój, ciszę, harmonię do odpoczynku od codziennego zgiełku.

Celem konkursu było: Uwrażliwienie na piękno lasów Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcze Szczecińskie”, zwrócenie uwagi na możliwość odkrywania detali przyrodniczych lasów okiem obiektywów, zachęcenie do przebywania i odpoczynku na terenach leśnych, popularyzację zdrowego trybu życia, rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, prezentacja twórczości uczestników konkursu w dziedzinie fotografii.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody:

I MIEJSCE –  Anna Obszyńska za pracę „Symbioza”

II MIEJSCE – Małgorzata Olczak za pracę „Samotność nad Iną”

III MIEJSCE  - Alicja Garbowska za pracę „Leśny Rajd”

WYRÓŻNIENIE– Anna Obszyńska za pracę „W bezpiecznych ramionach lasu”

WYRÓŻNIENIE – Agnieszka Bździuch za pracę „Nostalgia”

WYRÓŻNIENIE – Małgorzata Olczak za pracę „Szklane sosny”

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród nastąpi w miesiącu wrześniu, o dokładnym terminie laureaci konkursu zostaną powiadomieni pocztą e-mail.