Asset Publisher Asset Publisher

Sprzedaż sadzonek

Sprzedaż sadzonek

W ofercie produkcyjnej szkółki leśnej w Sownie znajdują się głównie gatunki lasotwórcze takie jak: So, Sw, DB.B, DB.S, BK, BRZ, OL, oraz gatunki domieszkowe : LP, KL, JW, JRZ, a także gatunki krzewów biocenotycznych: ARO.C, GŁG, JB, RÓŻ.D, SL.W.

Sprzedaż prowadzi Leśniczy Szkółkarz 606802819


Sprzedaż drewna Nowy Cennik 2025

Sprzedaż drewna

 

Nadleśnictwo Kliniska prowadzi sprzedaż detaliczną drewna wielkowymiarowego, średniowymiarowego i małowymiarowego gatunków iglastych i liściastych.

 

Cennik detaliczny sprzedaży drewna obowiązujący od 01 lutego 2025 r. znajdą Państwo poniżej.     

    

W celu dalszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod następującymi nr telefonów:    

     

91 4312140 lub 91 4312141.

 

 

 


sprzedaż choinek

Nadleśnictwo Kliniska

z dniem 13 grudnia 2024 roku uruchamia sprzedaż detaliczną drzewek choinkowych:

 

- Jodła kaukaska od 1,0m do 1,5m - 100,00 zł/szt.

- Jodła kaukaska powyżej 1,6m - 120,00 zł/szt.

- Świerk pospolity od 1,0m do 1,5m - 40,00 zł/szt.

- Świerk pospolity od 1,6m do 2,5m - 60,00 zł/szt.

- Świerk pospolity powyżej 2,6m  - 80,00 zł/szt.

 

Obraz zawierający choinka, święta, drzewo, roślina

Opis wygenerowany automatycznieSprzedaż trwa do wyczerpania zapasów !!!

 

Obraz zawierający choinka, święta, drzewo, roślina

Opis wygenerowany automatycznieUwaga - możliwość płatności kartą !!!

Obraz zawierający choinka, święta, drzewo, roślina

Opis wygenerowany automatycznie

Sprzedaż prowadzona będzie : 

 

13 grudnia w godzinach 900 - 1600

14 grudnia w godzinach 900 - 1400

16 grudnia w godzinach 900 - 1600

Obraz zawierający choinka, święta, drzewo, roślina

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający choinka, święta, drzewo, roślina

Opis wygenerowany automatycznie17 grudnia w godzinach 900 - 1600

 

przy siedzibie Nadleśnictwa Kliniska,

Pucko 1

72 – 123 Kliniska Wielkie,

Kancelaria Leśnictwa Pucko

tel. kontaktowy: (91) 431-21-24, 606 435 348

 

 

Serdecznie Zapraszamy!


Sprzedaż dziczyzny

Nadleśnictwo Kliniska informuje,  że prowadzi sprzedaż  bezpośrednią tusz zwierzyny (całych - nieskórowanych) po wcześniejszym zamówieniu.

Z racji obostrzeń oraz wytycznych powołując się na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 1 marca 2023 r. a także wytycznych Wojewody Zachodniopomorskiego. Nadleśnictwo Kliniska wstrzymuje sprzedaż bezpośrednią z racji obostrzeń związanych z zakazem wprowadzania do obiegu tusz dzików pozyskanych na tym terenie, zw. na występowanie w kategorii stref ASF II,III.

 

Ceny w sprzedaży bezpośredniej dla klienta indywidualnego wynoszą:

Ceny tusz zł/kg:

Klasa Jakości

Gatunek

Jeleń

Sarna

cena netto

cena brutto

cena netto

cena brutto

1

12,00

12,60

21,00

22,05

 

  

Sprzedaż prowadzona jest na terenie Kwatery Myśliwskiej w Łęsku, wyłącznie po uprzednim - bezpośrednim - zamówieniu i uzgodnieniu z:

-  leśniczym ds. gospodarki łowieckiej Jan Kurek nr telefoniczny 606 802 818 lub e – mailem: jan.kurek@szczecin.lasy.gov.pl

 

Zapraszamy


Asset Publisher Asset Publisher

Back

„Lasy na nowe 100-lecie” – leśnicy sadzą pół miliarda drzew rocznie

„Lasy na nowe 100-lecie” – leśnicy sadzą pół miliarda drzew rocznie

Aż 38% Polaków nie wie, że w miejsce pozyskanego drewna leśnicy sadzą nowe drzewa - wynika z badania PBS przeprowadzonego na zlecenie Lasów Państwowych. Tymczasem tylko w 2025 roku LP zaplanowały odnowienia na ogromną skalę – obejmą one dziesiątki tysięcy hektarów lasów w całym kraju. Łącznie zalesionych i odnowionych zostanie 55127 hektarów. Posadzonych zostanie pół miliarda drzew

W ramach ogólnopolskiej akcji „Lasy na nowe 100-lecie” mieszkańcy całej Polski wspólnie z leśnikami sadzą nowe pokolenia drzew w różnych zakątkach kraju. Od pierwszego dnia wiosny wydarzenia odbywają się we wszystkich regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych, a udział w nich biorą uczniowie, harcerze, seniorzy, dziennikarze oraz rodziny z dziećmi. W niecały miesiąc ponad 20 tysięcy uczestników posadziło aż 700 tysięcy drzew. Łączna obsadzona powierzchnia to ponad 100 hektarów.

Akcja to nie tylko wspólne sadzenie – to także okazja do spotkania z przyrodą i rozmowy z leśnikami, którzy każdego dnia opiekują się lasami. Dla wielu uczestników to pierwszy krok do zrozumienia, czym naprawdę jest zrównoważona gospodarka leśna i jak wygląda ona w praktyce – z dala od mitów i stereotypów.

Najlepiej przekonać się na miejscu, czym naprawdę zajmują się leśnicy. To nie są jacyś „producenci drewna”, tylko przyrodnicy, którzy każdego dnia planują, chronią i odnawiają lasy. Każdy, kto posadził z nami choć jedno drzewo, wie, ile wiedzy, pracy i zaangażowania za tym stoi – mówi Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych. – Ta akcja to sposób, żeby pokazać, jak naprawdę wygląda nasza codzienność i zaprosić wszystkich do wspólnego działania – dodaje.

W obliczu postępujących zmian klimatu ważna jest różnorodność gatunkowa. Drzewa sadzone dziś muszą radzić sobie z suszą, silnym wiatrem i zagrożeniami biologicznymi – dlatego skład gatunkowy jest dobierany do lokalnych warunków siedliskowych, tak aby lasy były zdrowsze, bardziej odporne i trwałe.

Zrównoważona gospodarka leśna oznacza, że w miejscu każdego pozyskanego drzewa pojawiają się młode drzewka, a polskie lasy są jednymi z najzasobniejszych w Europie.

- Ostatnio dużo się mówiło tylko o tym, że Lasy Państwowe drzewa wycinają, że drzewa znikają z Polski, ale tak naprawdę okazuje się, że w miejsce tych wyciętych pojawia się mnóstwo nowych nasadzeń – powiedział Patryk Michalski, dziennikarz Polskiego Radia w trakcie sadzenia w Nadleśnictwie Celestynów.

Lesistość Polski systematycznie rośnie i dziś przekracza 29%, co oznacza, że niemal jedna trzecia powierzchni kraju jest pokryta lasami. Od zakończenia II wojny światowej powierzchnia lasów w Polsce zwiększyła się o ponad 1,8 mln hektarów.

Nauka przez bezpośrednie doświadczenie jest najlepsza. Takie akcje to moment, kiedy można skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Wielu uczestników mówi wprost: „Nie wiedziałem, że to tak wygląda” – podkreśla dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska z Uniwersytetu Warszawskiego, która sadziła „Las Na Nowe 100-lecie” w Celestynowie pod Warszawą.

Leśnicy odnawiają las zwyczajowo dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Coraz większy udział (około 20%), w odnowieniach mają odnowienia naturalne, czyli takie, w których las odnawia się sam, z nasion okolicznych drzew. To rozwiązanie jest szczególnie cenne z przyrodniczego punktu widzenia. Dobór sadzonych gatunków nie jest przypadkowy – zależy od typu siedliska, gleby oraz dostępności wody. W jednych regionach dominuje sosna, w innych sadzi się więcej gatunków liściastych, jak dąb, buk czy lipa.

W niektórych nadleśnictwach sadzenia są już zakończone, w innych trwają. Osoby, które chciałyby dołączyć do akcji sadzenia lasów, mogą znaleźć informacje o najbliższych wydarzeniach na stronach internetowych regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych i swoich nadleśnictw.