Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wielkie Grzybobranie w Puszczy Goleniowskiej już za nami

Wielkie Grzybobranie w Puszczy Goleniowskiej już za nami

W sobotę 2 października br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska odbyła się kolejna edycja Wielkiego Grzybobrania w Puszczy Goleniowskiej.

Leśnicy z Nadleśnictwa Kliniska już od wielu lat zapraszają okolicznych mieszkańców do wzięcia udziału w grzybowych zawodach i jednocześnie do aktywnego spędzania czasu na łonie natury. W Tegorocznej edycji wzięło udział aż 108 osób zebranych w 31 drużynach.  Łącznie wszyscy uczestnicy zebrali 130 kg leśnego przysmaku. Dla 3 najlepszych drużyn przewidziano piękne grzybowe statuetki oraz kosze pełne nagród.

I miejsce otrzymał Pan Paweł wraz z synem mający kosze pełne prawdziwków o wadze prawie 15 kg!

II miejsce zajęła drużyna Pani Haliny z wynikiem 8,65 kg

III miejsce zdobyła drużyna Pani Anny mająca w swoich koszykach 7,59 kg grzybów.

 

Każda drużyna podczas rejestracji otrzymała numer startowy, a także pakiet zawierający m.in. bawełnianą torbę, specjalny nożyk do zbioru grzybów oraz folder o grzybach jadalnych i trujących.

Na każdego uczestnika po zakończonych zbiorach czekała gorąca zupa grzybowa. Chętni mogli również spróbować burgerów z dzika oraz innych przysmaków z dziczyzny serwowanych w food tracku DOBRE Z LASU.

   

 

 

      

 

 

 

 

 

 

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Na stanowisku edukacyjnym dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w konkursach wiedzy o lesie, nauczyć się rozpoznawania grzybów trujących i jadalnych, a także zapoznać się z pracą leśnika. Każda osoba otrzymała upominek, a chętne dzieci mogły nabić okolicznościowy numerek wraz z symbolem Lasów Państwowych na plaster drewna.

 

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania tą formą aktywnego spędzania czasu
w lesie i już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną edycję
Wielkiego Grzybobrania w Puszczy Goleniowskiej w 2022 roku!