Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wspólnie posprzątaliśmy las

Wspólnie posprzątaliśmy las

11 października br. w ramach akcji „Sprzątanie świata” odbyło się wydarzenie promocyjno-edukacyjne pn. „Posprzątajmy las” organizowane przez Nadleśnictwo Goleniów przy współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Kliniska. Impreza ta miała na celu promowanie proekologicznych zachowań, dbania o czystość lasów oraz poszanowania środowiska, jak również zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Frekwencja nie zawiodła. Wszystkich uczestników było ok. 200, z których większość stanowili uczniowie szkół podstawowych w Goleniowie, oraz przedszkolaki ze szkoły nr3 w Helenowie. Wszystkie dzieci dzielnie sprzątały okoliczne lasy.

Po wykonaniu zadania i zebraniu naprawdę „góry śmieci” przyszedł czas na zasłużony posiłek. Zupa grochowa i pieczone na ognisku kiełbaski szybko regenerowały siły.