Asset Publisher Asset Publisher

ścieżki edukacyjne

1. ŚCIEŻKA SPACEROWO-DYDAKTYCZNA

Tych, którzy chcą zapoznać się z funkcjonowaniem ekosystemu leśnego oraz działaniami leśników mającymi na celu ochronę, utrzymanie i racjonalne użytkowanie lasu zapraszamy na ścieżkę spacerowo-dydaktyczną z 11 przystankami edukacyjnymi. Trasa ścieżki spacerowo-dydaktycznej rozpoczyna się przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Trasa ścieżki spacerowo-dydaktycznej

 

 

2. ŚCIEŻKA EDUKACYJNA "UROKI DOLINY INY"

Ścieżka edukacyjna "Uroki doliny Iny" znajduje się na terenie Leśnictwa Zabrodzie. Początek i koniec trasy przy miejscowości Zabród koło Goleniowa. Trasa ma kształt pętli o długości 3,8 km. Trasa przebiega przez teren leśny, ukazuje nadrzeczne łąki oraz starorzecze rzeki Iny. Na trasie znajduje się 17 przystanków dydaktycznych oraz dwa miejsca odpoczynku.

Trasa ścieżki edukacyjnej

Dojazd do ścieżki edukacyjnej

 

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Aktualna statystyka występowania pożarów w Nadleśnictwie Kliniska

Aktualna statystyka występowania pożarów w Nadleśnictwie Kliniska

Za nami już ponad jedna trzecia akcji bezpośredniej w ochronie przeciwpożarowej lasu. Pomimo dużej ilości wczesnowiosennych opadów deszczu, które zasadniczo powinny ograniczyć zagrożenie pożarowe, w Nadleśnictwie Kliniska liczba zdarzeń jest bardzo duża. Zaewidencjonowaliśmy już 23 pożary na łącznej powierzchni 1,86 ha, natomiast średnia powierzchnia wyniosła 0,08 ha. Biorąc pod uwagę powyższe, statystycznie co 3 dni na terenach leśnych występuje pożar, wymagający interwencji sił i środków własnych, a także jednostek w postaci OSP i PSP.

          Minione miesiące były dla osób biorących udział w akcjach gaśniczych na terenach leśnych, wyjątkowo trudne i wymagające ogromnego zaangażowania. Ekstremalne warunki atmosferyczne, jakie wystąpiły w maju, stawiały wszystkich
w pełnej gotowości do działania. Dzięki doskonałej komunikacji, wsparciu oraz wzajemnej współpracy, wszystkie pożary zostały opanowane w bardzo krótkim czasie, dając średnią powierzchnię spaloną charakteryzującą pożar jako mały.

Tekst, foto i wykresy - M. Hapnik-Ciechalska