Asset Publisher Asset Publisher

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

"Las -poznać, przeżyć, zrozumieć "- to tylko w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

Edukacji w Nadleśnictwie Kliniska służy przede wszystkim Ośrodek Edukacji  Przyrodniczo-Leśnej. Utworzony został głównie z myślą o dzieciach  i młodzieży.

  Lekcje przyrody prowadzone są zgodnie z hasłem „poznać, przeżyć, zrozumieć"  i umożliwiają przyswojenie wiedzy o lesie i leśnictwie w sposób niekonwencjonalny. W ofercie Ośrodka znajdują się również warsztaty dla nauczycieli, liczne konkursy, wystawy, ekspozycje przyrodnicze.

Do dyspozycji odwiedzających jest sala edukacyjno-konferencyjna, sala wystawowa, ekspozycja dydaktyczno-przyrodnicza, plac dydaktyczny, parking. Dla najmłodszych zbudowano plac zabaw.

W Ośrodku mieści się ekspozycja dydaktyczno-przyrodnicza pt. "Mieszkańcy lasu", w której znajdują się eksponaty łosia, wilka, borsuka, bielika, puszczyka i wiewiórki, a to wszystko w leśnej scenerii.

    W pobliżu Ośrodka utworzona została 3 kilometrowa ścieżka spacerowo-dydaktyczna z 11 przystankami edukacyjnymi. Atrakcyjne położenie w sercu Puszczy Goleniowskiej, dogodny dojazd sprawia, że Ośrodek odwiedzany jest licznie w ciągu całego roku. W miejscowości Zabród nadleśnictwo posiada drugą ścieżkę edukacyjną "Uroki doliny Iny". Trasa ścieżki biegnie przez teren leśny, nadrzecze łąki oraz przy starorzeczu Iny. Ścieżka posiada 17 przystanków edukacyjnych, a jej długość to 4km.

Formy działalności Ośrodka:

  • zajęcia kameralne i terenowe z dziećmi i młodzieżą,

  • wystawy okresowe,

  • prelekcje, konferencje, warsztaty,

  • organizacja konkursów,

  • edukacyjne imprezy plenerowe,

  •  współpraca z instytucjami i organizacjami prowadzącymi edukację przyrodniczą.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska

Pucko 1

72-123 Kliniska Wielkie

tel. 91-43-121-30; 91-43-121-24 wew.30

e-mail: edukacja@szczecin.lasy.gov.pl

Ośrodek czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora RDLP w Szczecinie.

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora RDLP w Szczecinie.

W upalną sobotę 25 czerwca na terenie Ośrodka Strzeleckiego im. J. Flaszy w Pucicach odbyła się kolejna edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

W zawodach udział wzięło 40 zawodników z 15 jednostek.

Zawody oficjalnie otworzył nadleśniczy Nadleśnictwa Kliniska, następnie poczet flagowy przy akompaniamencie hymnu leśników, przystąpił do wciągnięcia flagi Lasów Państwowych na maszt, którą na zakończenie zawodów ściągnęła zwycięska drużyna.

Następnie po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa przez sędziego głównego zawodów Jacka Brzdęk, część oficjalna dobiegła końca. Nadszedł czas sportowej rywalizacji - strzelcy tym razem mierzyli swoje siły w pięcioboju myśliwskim z nową konkurencją - myśliwską osią praktyczną, która zastąpiła konkurencję bażanta oraz zająca. Emocje podgrzewane były nie tylko przez upalną tego dnia pogodę, ale także dzięki szybko zapełniającej się  tablicy wyników.

 

Po paru godzinach zmagań, wyłonieni zostali najlepsi strzelcy:

Bartosz Tomczak – pierwsze miejsce indywidualnie z wynikiem 439/500

Adrian Kocoń – drugie miejsce indywidualnie z wynikiem 438/500

Waldemar Szpila – trzecie miejsce indywidualnie z wynikiem 424/500

 

Nadleśnictwo  Bogdaniec w składzie: Adrian Kocoń, Jan Jankowski, Maciej Łukieńczuk  - pierwsze miejsce drużynowo

Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie w składzie: Waldemar Szpila, Wojciech Szpalik, Jarek Jacek Brzostowski - drugie miejsce drużynowo

Nadleśnictwo Rzepin w składzie: Bartosz Tomczak, Marek Małecki, Piotr Brzózka - trzecie miejsce drużynowo

 

Katarzyna Kośka  – najlepszy wynik w konkurencji dian

Żołędziowski Piotr – najlepszy wynik w kuli